Art.nr 544022

CaraVent Solar ventilator

CaraVent Solar ventilerar bort fukt, unken luft, matos och värme. Fläkten är solcellsdriven och startar i dagsljus.
595,-
Köp produkt Click & collect

Slut i webblager | Produkten förväntas skickas: 27.04.2025

Lägg till i jämförelse
Beskrivning

CaraVent Solar ventilerar bort fukt, unken luft, matos och värme. Fläkten är solcellsdriven och startar i dagsljus. Mycket tystgående, producerad i UV-beständig ABS-plast.Enkel installation, passar exakt på den mycket använda Electrolux-ventilen.

  • Förbättrar inneklimatet
  • Mycket tystgående
  • Enkel installation

När fläktmotorn står stilla fungerar CaraVent Solar som en normal passiv ventilator med fullt luftgenomsläpp. Kan även monteras där ingen befintlig ventil finns. I detta fall behövs ett genomgångsrör på min 100 mm Ø.

Teknisk data
Höjd (cm): 8
Djup (cm): 20,5
Bredd (cm): 20,5
Rek. rumstorlek: 25 m2
Monteringshål: Ø 11 cm
Vikt (kg): 0,32
Luftflöde: Max 25 m3/tim
Recirkulation: Nej
Varumärke: Sunwind
Frakt och returvillkor
Frakt- och returvillkor
Frakt
  • Fri frakt vid leverans till någon av våra återförsäljare
  • Fri frakt till DHL-ombud/terminal vid köp över 1500:-, annars 79:-
  • Hemleverans till din dörr eller tomtgräns kostar 425:-
Retur och ångerrätt
  • Du som kund har rätt att ångra ditt köp i enlighet med lagen om distansavtal. Meddela oss om du vill nyttja ångerrätten inom 14 dagar efter att du har mottagit varan.
  • Om du har beställt varan till en av våra återförsäljare ska den lämnas tillbaka och återbetalas där. Har du beställt varan direkt från Sunwind ska den returneras till vårt lager.